W jaki sposób jagody acai wspomagają odchudzanie?

0

Jagody acai to malutkie owoce, które naturalnie występują w deszczowych lasach amazońskich. Rosną na wysokich palmach brazylijskich – z jednego drzewa można pozyskać około 6 kg tych cennych owoców. Zbiory odbywają się od lipca do grudnia.

Jagody acai z wyglądu są dosyć podobne do ciemnych winogron, chociaż są od nich nieco bardziej ciemniejsze, a do tego wyróżniają się oryginalnym smakiem, który określany jest jako połączenie jagód i gorzkiej czekolady. Już wieki temu rdzenni mieszkańcy Amazonii odkryli, że jagody acai wspomagają leczenie wielu dolegliwości, a także wpływają na ich kondycję i wytrzymałość. Jak jagody acai stały się tak popularne również poza Ameryką Południową? W 1995 roku dr. Alexander Schauss zaintrygowany energią oraz dobrym stanem zdrowia amazońskich plemion, rozpoczął badania nad właściwościami jagód acai, których wyniki były zdumiewające.

Bogactwo składu jagód acai

Acai Berry stanowią źródło niezwykle cennych składników odżywczych, które są wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jagody zawierają mnóstwo antyoksydantów, które hamują niszczące działanie wolnych rodników i bardzo korzystnie wpływają na ogólną kondycję zdrowotną organizmu zapobiegając wielu schorzeniom i poważnym chorobom, a także hamują proces starzenia.

Ilość antyoksydantów w pożywieniu określa współczynnik ORAC (zdolność pochłaniania reaktywnych form tlenu), który dla jagody acai jest bardzo wysoki i wynosi 1027 jednostek na gram. Dla przykładu – ORAC dla żurawiny jest też wysoki, ale wynosi tylko 94 jednostek na gram.

Jagody acai zawierają również aż 18 aminokwasów, cenne kwasy Omega (m.in. profilaktyka chorób serca i układu krwionośnego, regulują odpowiedni poziom cholesterolu), witaminy z grupy B (szczególnie B1, B2 i B3), witaminy E, C, fosfor, wapń, potas, białko oraz wiele cennych składników mineralnych.

Właściwości odchudzające jagód acai

Oprócz cennych właściwości zdrowotnych i odmładzających, jagody acai zyskały ogromną popularność na całym świecie również ze względu na właściwości odchudzające. W jaki sposób jagody acai wspomagają proces odchudzania?

– przyspieszają metabolizm oraz spalanie tkanki tłuszczowej,

– w naturalny sposób oczyszczają organizm ze szkodliwych toksyn,

– zmniejszają łaknienie i ograniczają apetyt – to zasługa dużej zawartości błonnika,

– zwiększają wytrzymałość i siły witalne organizmu, a także dostarczają energii,

– wpływają korzystnie na samopoczucie (co ma istotne znaczenie podczas odchudzania, aby nie stracić motywacji).

Jak widać jagody acai wspomagają skutecznie proces odchudzania wpływając od środka na organizm, ale również dzięki ich stosowaniu i ograniczeniu apetytu, eliminujemy podjadanie pomiędzy posiłkami, tracimy również bardzo często ochotę na słodkie i słone, niezbyt zdrowe przekąski. Łatwiej jest nam trzymać się zdrowej diety i spożywać posiłki regularnie, co jest niezwykle ważne w celu zachowania smukłej sylwetki. Natomiast, dzięki przypływowi energii i zwiększeniu wytrzymałości łatwiej jest nam zmotywować się do treningów, po których z kolei – również dzięki jagodom acai – szybciej się regenerujemy. Na rynku istnieje szeroki wybór preparatów na odchudzanie z jagodami acai, ważne aby wybrać te, które oparte są o naturalne (bezpieczne) składniki oraz zawierają wysoką dawkę ekstraktu z jagód acai.

Gdzie kupić jagody acai – jaka ich postać jest najbardziej skuteczna pod względem odchudzania?

Świeże owoce acai niestety nie są dostępne w europejskich krajach ze względu na ich niską trwałość – jagody psują się już po kilku godzinach od zerwania. Dlatego właśnie na rynku możemy spotkać się jedynie z acai berry w proszku lub w formie soku czy też tabletek. Jedyną opcją zjedzenia świeżych owoców jest udanie się do amazońskiej dżungli. Okazuje się jednak, że przy odpowiedniej pasteryzacji oraz użyciu wysokiej dawki ekstraktu jagód acai – ich jakość i cenne właściwości nadal będą bardzo wysokie. Według licznych statystyk to właśnie preparat Silvets posiada największą zawartość ekstraktu z jagody acai w jednej kapsułce.

SPRAWDŹ JUŻ TERAZ JAGODY ACAI W NAJLEPSZEJ FORMIE!

Podziel się.

O autorze

Jestem osobą, która interesuje się zdrowym odżywianiem oraz wszelkiego rodzaju suplementacją wspomagającą proces odchudzania. Autorką wielu publikacji w wyżej wymienionej tematyce. Posiadam ogromną wiedzę oraz bogate doświadczenia dlatego też jestem przekonana, że moje recenzje/poradniki okażą się dla Ciebie pomocne.

Zostaw komentarz