Jak najlepiej stosować jagody acai, aby tracić kilogramy?

0

Jagoda Acai, zwana również acai berry zasłynęła głównie ze swoich niezwykle cennych właściwości zdrowotnych – lista korzyści ze spożywania tych brazylijskich jagód jest naprawdę bardzo długa i, co ważne ciągle tak naprawdę się wydłuża, bowiem nieustannie naukowcy przeprowadzają liczne badania i testy na tej małej, purpurowej jagodzie, która stał się prawdziwym hitem od momentu odkrycia jej w amazońskiej dżungli przez europejskich naukowców.

Cenne właściwości odchudzające jagody acai

Oczywiście zdecydowana większość osób decyduje się na spożywanie jagód acai ze względu na poprawę kondycji zdrowotnej oraz samopoczucia, co ze względu na bogactwo witamin, składników mineralnych oraz antyoksydantów jest w pełni zrozumiałe. Jednak coraz więcej osób sięga po produkty z jagodą acai ze względu na jej korzystny wpływ na proces odchudzania. Jak więc acai berry wpływa na nasz organizm podczas redukcji tkanki tłuszczowej?

– przede wszystkim przyspiesza metabolizm, dzięki czemu nie zmieniając diety nasz organizm szybciej radzi sobie z trawieniem pokarmu,

– znacznie przyspiesza również spalanie tłuszczów i zapobiega ich odkładaniu,

– jagody acai zawierają sporą ilość błonnika, który z kolei powoduje ograniczenie apetytu,

– dzięki antyoksydantom, acai berry chroni nasz organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz spowalnia starzenie się komórek (dłużej możemy cieszyć się piękną, zdrową i młodą sylwetką),

– jagody acai dodają mnóstwo energii, zwiększają wytrzymałość organizmu,

– brazylijskie jagody w sposób bezpieczny i naturalny oczyszczają także organizm z toksyn.

Jak stosować jagody acai podczas odchudzania?

Tutaj możliwości jest kilka. Oczywiście najlepiej byłoby spożywać świeże owoce jagód acai, jednak w takiej postaci są dostępne wyłącznie w Puszczy Amazońskiej. Wynika to ze zbyt małej trwałości owoców przez co ich transport zagranicę po prostu nie jest możliwy. Poza tym pewnie znudziłoby nam się jedzenie tak małych jagód, które składają się głównie z pestek, a do tego ich smak jest raczej gorzki i nie każdemu mógłby odpowiadać. W Polsce mamy do wyboru jagody acai w formie proszku do rozpuszczania, soku do picia oraz w wygodnej i łatwej do spożycia formie tabletek. Wybór konkretnej formy zależy już od indywidualnych upodobań i stylu życia:

– tabletki sprawdzą się w przypadku osób „zabieganych”, które cenią szybkość i prostotę, a do tego kapsułki można wszędzie ze sobą zabrać, do tego jagody acai w formie tabletek (m.in. Silvets) mają długą datę ważności więc wystarczą nawet na kilkumiesięczną kurację, co więcej zwykle tego typu suplementy diety są wzbogacone innymi składnikami (np. zieloną herbatą, guaraną), które wykazują równie silne działanie odchudzające, a do tego wybór na rynku jest naprawdę ogromny,

– acai berry w formie soku – plusem jest możliwość tradycyjnego połykania napoju lub dodawania go do posiłków np. sałatek owocowych, koktajli oraz shake’ów, minusem z pewnością jest krótka data ważności, co przy dłuższym stosowaniu może być dosyć kosztowne,

– jagody acai w proszku to z kolei wersja dla osób, które mają nieco więcej czasu, bowiem jednak trzeba samodzielnie przygotować napój, którego smak przy codziennym spożywaniu może w końcu się nieco znudzić, oczywiście dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest także stosowanie jagód do różnego rodzaju dań i napoi.

Jak wspomóc działanie jagód acai i szybciej osiągnąć rezultaty?

Oczywiście można postawić wyłącznie na preparaty z jagodą acai, jednak dobrze jest również wprowadzić zmiany w swoim dotychczasowym życiu w kwestii diety – postawić na zdrowsze i mniej kaloryczne posiłki spożywane o regularnych porach, a także w kwestii aktywności fizycznej – tutaj każdy nawet niewielki wysiłek fizyczny jest istotny. Dzięki zmianie stylu życia na bardziej zdrowy i aktywny, przy równoczesnym stosowaniu jagody acai z pewnością przyniesie w krótkim czasie zadowalające efekty.

SILVETS – GENIALNY PREPARAT Z EKSTREM JAGODY ACAI

Podziel się.

O autorze

Jestem osobą, która interesuje się zdrowym odżywianiem oraz wszelkiego rodzaju suplementacją wspomagającą proces odchudzania. Autorką wielu publikacji w wyżej wymienionej tematyce. Posiadam ogromną wiedzę oraz bogate doświadczenia dlatego też jestem przekonana, że moje recenzje/poradniki okażą się dla Ciebie pomocne.

Zostaw komentarz